دسته بندی اخبار و مقالات
آخرین اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 814  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 346   |   تاریخ درج: پنجشنبه, آبان 30, 1398   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر پشتیبانی پورتال

 

جهاد روشنايي با ايجاد ۲۰ هزار نيروگاه خورشيدي در سراسر كشور

آيين امضاي تفاهم‌نامه طرح جهاد روشنايي بين سازمان برنامه و بودجه كشور، سازمان بسيج مستضعفين، كميته امداد امام خميني(ره) و صندوق كارآفريني اميد برگزار شد.

 


آيين امضاي تفاهم‌نامه طرح جهاد روشنايي بين سازمان برنامه و بودجه كشور، سازمان بسيج مستضعفين، كميته امداد امام خميني(ره) و صندوق كارآفريني اميد با موضوع توسعه نيروگاه‌هاي خورشيدي خرد و كوچك خانگي در مناطق روستايي و عشايري و با حضور دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در محل سازمان مذكور برگزار شد.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس اين سازمان در جلسه مذكور اظهار داشت: سازمان بسيج مستضعفين به اقتضاي ايام و شرايط كشور، همواره در كنار مردم و با مردم بوده است و نمود عيني آن در دوران دفاع مقدس و سازندگي و در عرصه‌هاي دشوار كشور بوده و اينك در هنگامه تحريم‌هاي بي‌سابقه تاريخ، همچنان حضور پررنگي دارد.
وي افزود: امروز به ياري خداوند متعال و با بهره‌گيري از آموزه‌هاي وحياني و راهنمايي‌هاي گره‌گشاي رهبر معظم انقلاب اسلامي و نيز حضور بسيج عزيز در كنار مردم، تحريم‌ها و تهديدها را با موفقيت سپري كرده و به فرصت بدل مي‌كنيم.
دكتر نوبخت با بيان اين‌كه در توسعه اقتصادي، ما توسعه همه‌جانبه كشور را مد‌نظر داريم، افزود: با امضاي تفاهم‌نامه طرح جهاد روشنايي، اشتغال و توانمند كردن خانواده‌هاي روستايي و عشايري را با كمك سازمان بسيج مستضعفين، كميته امداد امام خميني(ره) و صندوق كارآفريني اميد پي‌گيري مي‌كنيم و از همه اين دستگاه‌ها هم تقدير مي‌كنيم كه همچنان در كنار مردم محروم هستند.  
گزارش مذكور حاكي است كه در اين مراسم، سرتيپ پاسدار سردار علي‌رضا سليماني رييس سازمان بسيج مستضعفين هم با گرامي‌داشت ياد و خاطره بنيان‌گذار بسيج حضرت امام خميني(ره) در چهلمين سالگرد تأسيس بسيج اظهار داشت: در شرايط حاضر كه فشار حداكثري از سوي دشمنان اين مردم و كشور شتاب و سرعت گرفته است، اتخاذ رويكرد اشتغال و حمايت از محرومان در مناطق روستايي و عشايري، اثرات راهبردي در زندگي و معيشت مردم خواهد داشت.
وي تصريح كرد كه ما به عنوان خادمان مردم با افتخار اعلام مي‌كنيم كه اين آمادگي را داريم كه با همه توان و قدرت مردم و بسيج و در كنار ديگر دستگاه‌هاي مسوول، بتوانيم در مقابل مشكلات بزرگ، جبهه واحدي تشكيل دهيم و توجه و تمركز خود را به حل مشكل اشتغال و رفع مشكلات حاشيه‌نشيني داشته باشيم.
سردار سليماني در ادامه اظهارات خود تأكيد كرد كه سازمان بسيج مستضعفين بر اساس شرايط بومي كشور و آن چيزي كه در شرايط تحريم ايجاد شده، همانند گذشته همچنان در كنار مردم خواهد بود.
بر پايه اين گزارش، در اين مراسم مرتضي بختياري رييس كميته امداد امام خميني(ره) هم در سخنان كوتاهي گفت: تجربه ما در كميته امداد، گوياي آن است كه طرح جهاد روشنايي خواهد توانست هم به ماندگاري عزيزان روستايي و عشايري در مناطق سكونت خود كمك كند و هم در عين ايجاد اشتغال پايدار، به مهاجرت معكوس هم مدد خواهد رساند.
وي افزود:  اميدواريم به ياري خداوند متعال و با كمك بسيج و سازمان برنامه و بودجه كشور و نيز حمايت‌هاي  صندوق كارآفريني بتوانيم اين برنامه را به انجام و فرجام مناسب برسانيم.
اين گزارش مي‌افزايد كه در مراسم مذكور، دكتر سيدحميد پورمحمدي معاون اقتصادي و هماهنگي سازمان برنامه و بودجه كشور در مورد محتواي اين تفاهم‌نامه گفت: هركدام از اين نيروگاه‌ها در حدود ۳۵ تا ۴۰ ميليون تومان هزينه لازم دارد و در مرحله اول، ۲۰هزار واحد نيروگاه و در مراحل بعدي تعداد ۱۰۰ هزار نيروگاه توليد برق احداث خواهد شد.
وي افزود: منابع مورد نياز اين طرح از محل تسهيلات مالي در مناطق مرزي چهار درصد و در مناطق عشايري شش درصد و از طريق صندوق كارآفريني اميد تأمين خواهد شد و جهت‌گيري اين نيروگاه‌ها كمك به اشتغال مردم و توليد انرژي پاك خواهد بود.
به گفته دكتر پورمحمدي، شركت مپنا اعلام آمادگي كرده است كه براي توليد اين نيروگاه‌ها و از طريق بسيج به مردم آموزش‌هاي لازم را ارايه خواهد داد و برق توليدي را نيز شركت توانير خواهد خريد.

 

نظرات (0)

 
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
ورود کاربر


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟