آخرین اخبار و رویدادها
نگاهی اجمالی به رسالت سازمان بسیج مهندسین صنعتی
پیشقراول توسعه اقتصادی کشور، بخش صنعت است. بخش صنعت را باید با تدبیر ، مدیریت و امکان دادن و میدان دادن به سرمایه های مردم که بتوانند در بخش صنعت سرمایه گذاری کنند پیش برد.
امام خامنه ای(مد ظله العالی)


سازمان بسیج مهندسین صنعتی، بخشی از بسیج ، این نعمت عظیم خداوند و یادگار بی بدیل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، کانون جوشان و مناسب ترین بستر حضور و مشارکت متخصصین و مهندسین صنعتی کشور در دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است و در راستای تحقق آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تحقق بخشی از بسیج ده ها میلیونی رسالت زیر را بر خود فرض می داند:
«کمک به ارتقاء کارآمدی نظام اسلامی در عرصه‌های صنعت و معدن، سازندگی، اقتصادی، علمی، فن آوری و مدیریتی با تربیت مهندسین طراز انقلاب اسلامی و حفظ و گسترش فضای ارزشی در جامعه مهندسی جهت تحقق جامعه پیشرفته اسلامی»

بسیج مهندسین صنعتی در سند چشم انداز بیست ساله

بسیج مهندسین صنعتی در سند چشم انداز بیست ساله

با اتکال به قدرت لایزال الهی و توجهات و ولایت حضرت ولی عصر(عج) و بر اساس تعالیم عالیه قرآن کریم مکتب  اهل بیت علیهم السلام، آرمان ها و اندیشه های حضرت امام (ره) و تدابیر مقام معظم رهبری و در راستای اهداف سارمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج مهندسین صنعتی سازمانی است ارزشی، علمی و تخصصی، اثرگذار، فراگیر و یادگیرنده، بالنده، منسجم و مردمی، الگوساز، دارای تعامل سازنده با مراکز علمی و موسسات پژوهشی، دستگاه های اجرایی و مجامع مهندسی، برخوردار از نیروهای داوطلب مردمی، متخصص، متعهد و ولایت مدار و سازمان یافته در گروه های تخصصی، قادر به دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقابله با تهدید نرم دشمن با مشارکت همه جانبه در کمک به ارتقاء کارآمدی نظام و با تربیت مهندسین  طراز  انقلاب اسلامی و  هدایت قابلیت های آنان در عرصه های علمی، فن آوری،  اقتصادی، سازندگی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و مروج ارزشها و فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه مهندسی کشور.

بسیج  مهندسین صنعتی در افق این چشم انداز چنین ویژگی هایی خواهد داشت

 1. برخوردار از سازمانی ارزشی، علمی، تخصصی، منسجم  و مردمی، تعامل بخش با دستگاه های دولتی و خصوصی، فراگیر و یادگیرنده، مقتدر و توانمند و دارای قدرت فنی و تخصصی.
 2. برخوردار از نیروهای مردمی متخصص و متعهد داوطلب باانگیزه، مومن و  انقلابی، بصیر و هوشیار، پایبند به ارزشها و فضایل اخلاقی و اسلامی حرفه ای، ولایت مدار، تکلیف گرا، ایثارگر و فداکار،  بانشاط و کارآفرین، سازمان یافته و آموزش دیده، هدایتگر و الگو برای آحاد مهندسین و بهره مند از متخصصین، نخبگان و فرهیختگان و تحول آفرینی در نظام مدیریتی، کارآفرینی و توسعه و سازندگی کشور.
 3. برخوردار از فن آوری و دانش روز.
 4. برخوردار از ظرفیت های مناسب برای حضور فعال و اثربخش متخصصین و مهندسین کشور در عرصه های اقتصادی، علمی، سازندگی، امدادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و فن آوری.
 5. دارای تعامل پویا و منسجم با ارکان نظام ، سازمان های دولتی و تشکل های مردمی.

اصول حاکم بربسیج مهندسین صنعتی:

 1. ارائه خدمات مشاوره فنی و مهندسی به کارآفرینان
 2. اصل گستردگی و فراگیری در جامعه مهندسی
 3. اصل تناسب با جامعه مهندسین
 4. جوان گرایی
 5. خدمات رسانی
 6. سهولت و سادگی
 7. مشارکت مهندسین بسیجی در اداره بسیج مهندسین
 8. کادرسازی و کادریابی برای انقلاب
 9. انجمن محوری
 10. استقلال نسبی مراکز ، کانون ها و انجمن ها
 11. تخصص و کارآمدی
 12. سازمان یافتگی و سازماندهی مهندسین بسیجی
 13. بسیجی محوری
 14. تقدم کیفیت بر کمیت
 15.  انسجام و یکپارچگی

اهداف کلان سازمان بسیج مهندسین صنعتی

 1. توسعه و تعمیق فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی و تفکر بسیجی و روحیه جهادی درجامعه مهندسی کشور.
 2.  کمک به ارتقاءکارآمدی نظام اسلامی درعرصه های سازندگی،اقتصادی،علمی،پژوهشی،فناوری و مدیریتی.
 3.  حضور مؤثر و کارآمد در عرصه های فنی و مهندسی برای پیشگیری و مقابله با تهدید نرم دشمن.
 4. کمک به حل مشکلات بخش صنعت و معدن.
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
ورود کاربر


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟